Altus Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor

Özellikle yaz ayarlında kullanıcıların başına gelebilecek en sıkıntılı durumlardan biri olabilir. Altus buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyor sorunu hakkına konuşacağız. Dolap kapağını kontrol ederek başlayabilirsiniz. Kapakta herhangi bir gevşeme meydana geldiği takdirde sağlıklı bir şekle soğutma yapmayacaktır. En önemli nedenlerinden bir tanesi kesinlikle budur.

  • Lastiklerde meydana gelen esneme ile birlikte dolaplarınız dışarıdan hava alacak ve soğutma işlemini tam manasıyla yerine getirmeyecektir. Bu tür durumlarda arıza günden güne büyüyor ve gıdalarınızı muhafaza etmeniz de bir hayli zorlaşıyor. Parça değişimi ve parçanın onarımı ile birlikte çözülebilecek basit bir sorun.
  • Motor sorunu ya da bağlantı sorunu olmadığı takdirde emin olun kısa süre içerisinde çözülmesi mümkündür. Burada kullanıcıların tek başına yapabileceği bir şey söz konusu değildir. Altus servis ekiplerini arayarak sizler de taleplerinizi iletebilir ve konu hakkına yardım alabilirsiniz. Servis desteği ile birlikte sorun çözülecek ve ürünlerinizin verimi de kısa süre içerisinde artacaktır.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56