Bosch Kombi C6 Arızası Nedir?

“Bosch kombi C6 arızası nedir?” sorusu, yoğuşmalı kombi kullanıcıları tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Sorunun cevabı ise, kombinin içinde yer alan fanların arızalanmış olmasıdır. Fanlar, ısıtma işlemini yapan motoru soğutmakla görevlidir.

Kombide yer alan motor, soğuk su vanasından gelen suyu ısıtır. Bu süre boyunca motor da ısınmaktadır. Motorun soğumasını sağlayan fanlar, motorun sağ ve sol kısmında yer almaktadır. Fanlar, motorun çalışması ile beraber çalışmaya başlar. Motor, tamamen soğuyana kadar fanlar soğuk havayı devir-daim yapar. Su ısıtıldıktan sonra motor çalışmayı durdurur ve fanlar çalışmayan motoru daha da hızlı soğutur. Ancak arızalı olan fanlar, soğutma işlemi gerçekleştiremediğinden motor aşırı ısınır. Bu da kombinin iç aksamına zarar verir.

Bosch Kombi C6 Arızası Nedir? Sorusunun Çözümü

“Bosch kombi C6 arızası nedir?” sorusunun cevabı, teknik servisin onarımları sayesinde verilmektedir. Fanlar yerinden sökülür ve yenileri ile değiştirilir. Ardından kombi çalıştırılır ve fanlar test edilir. Herhangi bir problem yaşanmazsa, kombi müşteriye teslim edilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56