Bosch Kurutma Makinesi Duruyor

“Bosch kurutma makinesi duruyor.” sorunu, elektrik bağlantılarından kaynaklanıyor olabilir. Kurutma makinelerinin çalışmasını sağlayan 220 voltluk bir çıkış, 30 amperlik çift kırıcı ve iki adet 30 amperlik sigorta bulunmaktadır. Bu araçlar, elektrikli kurutma makinesinin çalışmasını sağlayan temel unsurlardır.
Ayrıca kurutma makinesinin elektronik kartı bulunmaktadır.

Elektrikten güç alan bu kart, makine içerisinde yer alan tüm işlevleri gerçekleştirmektedir. Bu hatanın gerçekleşmesi genellikle elektrik sigortalarından kaynaklı arızalardan meydana gelir. Bu arızalar, kısa devrelerden gerçekleşebilmektedir.

Kısa devrelerden oluşan arızalar, genellikle kalıcı hasarlar bırakır. Bu hasarın yaşandığı yerler ise genellikle cihazların elektronik devrelerine zarar verir. Bu parçaların değişimi gerekmektedir.

Bosch Kurutma Makinesi Duruyor Sorununun Çözümü

“Bosch kurutma makinesi duruyor.” arızasının çözümü için teknik servisten yardım istenmelidir. Teknik servis, elektrik aksamında bir kontrol yapar ve hasarın kaynağını tespit eder. Bu arızalar, elektrik aksamından kaynaklanıyorsa, onarım durumu elektrik tesisatçısına bırakılır. Ancak kurutma makinesinde oluşan bir arıza varsa, teknik destek onarım gerçekleştirir. Makine teste tabii tutulur ve sorun yoksa cihaz, kullanıcıya teslim edilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56