Bosch Kurutma Makinesi Filtresi Nasıl Temizlenir?

Kurutma makineleri, pek çok ev hanımı tarafından kullanılan cihazlar arasında yer alır. Fakat kullanım sıklığına bağlı olarak, bu cihazlarda bazı arızalar ortaya çıkabilmektedir. Özellikle temizlik için makine içerisine yerleştirilmiş olan filtreler, bu cihazlarda arızaya en çok sebep olan aparatlar arasında bulunmaktadır. Eğer günlük temizliği düzenli bir şekilde yapılmazsa, filtreler üzerinde oluşan topaklar sertleşir ve temizlenemez hale gelir.

Bunun için her kullanım sonrasında temizliğinin yapılması gerekmektedir. Bu bakım, düzenli bir biçimde yapıldığı takdirde, makinenin kullanım ömrü de uzar ve yeni bir makine ihtiyacı ortadan kalkar.

Peki Bosch kurutma makinesi filtresi nasıl temizlenir? Bunun cevabı ise çözüm bölümünde yer almaktadır.

Bosch Kurutma Makinesi Filtresi Nasıl Temizlenir Sorusunun Cevabı

“Bosch kurutma makinesi filtresi nasıl temizlenir?” sorusunun cevabı, günlük bakımdır. Her yıkamadan sonra filtre, makine içerisinden çıkarılmalı ve basınçlı su altında güzelce yıkanmalıdır. Yıkanma sonrası, bazı tortular filtre üzerinde kalabilmektedir.

Bu tortular ise, kullanım sonrası ılık suyun altında yıkanmalı ve filtre kurutulmalıdır. Kurutulmuş olan filtre, tekrar makineye bağlanmalıdır.

Tags:
Call Now Button444 78 56