Bosch Kombi C1 Hatası

“Bosch kombi C1 hatası”, prosestat ( hava akış anahtarı) arızası nedeniyle oluşmaktadır. Bu hata, kombinin iç kısmında oluşur. Hava akış anahtarından sızan hava, kombinin içine dolar ve suyun ısınmasını sağlayan çakmakların çalışmamasına sebep olur. Bu yüzden kombi, su da ısıtamaz. Bu durum, kombinin şiddetli darbelere maruz kalmasından ortaya çıkmaktadır. Özellikle kişilerin ev değiştirme süreçlerinde oluşan bu darbeler, kombiye kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. Kombi çalıştırıldığında, hava sızıntı sesi duyulabilmektedir.

Bu hatanın giderilmesi için, en yakın Bosch servisinden yardım istenmelidir. Ayrıca kullanıcıların hiçbir müdahalede bulunmaması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Bosch Kombi C1 Hatası

“Bosch kombi C1 hatası” çözümü basittir. Kombi, teknik servis tarafından parçalara ayrılır ve hava kaçağını yapan anahtar tespit edilir. Ardından anahtar, yeni bir prosestat ile değiştirilir. Yeni prosestat, bağlı olduğu yere monte edilir ve kontrol amaçlı bir test başlatılır. Herhangi bir sorun yok ise, kombinin tüm parçaları tekrar birleştirilir ve soğuk-sıcak su vanalarının bulunduğu yere monte edilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56