Altus Çamaşır Makinesi Başlat Düğmesi Çalışmıyor

Mekanik bir sorun olarak Altus çamaşır makinesi başlat düğmesi çalışmıyor sorununu gündeme taşımak istiyoruz. Başlat düğmesi çalışmadığı takdirde makinelerinizde herhangi bir programı aktif etmeniz ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Bu tür durumlarda makine kendini kilitleyecek ve herhangi bir işlem yapmayacaktır.

  • Kapağın tam kapalı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kapak hafif açık kalmış ise makinelerinizi başlatamazsınız. Kapağı kapattıktan sonra muhtemelen bu sorun da ortadan kalkmış olacaktır.
  • Kapağı tam kapatmanıza rağmen sorun devam ediyorsa elektrik tesisatını kontrol edebilirsiniz. Eğer makineye elektrik gelmiyorsa bu tuş yine çalışmayacaktır.

Tüm bu adımları eksiksiz uyguladığınız halde sorun devam ediyorsa tuşta mekanik bir sorun olabilir. Altus servis ekipleri ile irtibata geçebilir ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Parça değişimi ya da bu parçanın onarılması ile birlikte sorun çözülecektir. Bunun için yüksek rakamlar ödemenize de gerek kalmayacaktır ve düzenli bakım hizmetlerini de tavsiye etmek isteriz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56