Altus Çamaşır Makinesi Isıtmıyor

Çamaşır makineleriniz soğuk su ile yıkama yapıyorsa eğer bunun büyük bir sorun olduğunu belirtmek isteriz. Altus çamaşır makinesi ısıtmıyor probleminin altında yatan nedenler ise şu şekildedir:

  • Makinelerinizin camına dokunarak suyun sıcak ya da soğuk olduğunu tespit etmeniz mümkün değildir. Sorunu daha net bir şekilde tespit edebilmek adına makinenin arka kısmında yer alan kirli su boşaltma hortumunu kontrol etmeniz gerekiyor. Hortumun sıcak olması durumunda herhangi bir sorun yaşanmayacağını belirtmek isteriz.
  • Su boşaltma esnasında bu hortumun soğuk olması gayet normal. Fakat farklı bir durumda suyun soğuk olduğunu tespit etmiş iseniz doğrudan Altus servis hizmetlerini aramanız gerekecektir.

Bunu yapmadan önce dilerseniz farklı bir programda çalıştırmayı da deneyebilirsiniz. Belki sıcaklık seviyesi düşük programdan kaynaklı bir sorundur ve program değişikliği yapıldığında bunun bir sorun olmadığını fark edebilirsiniz. Program değişikliğine rağmen sonuç elde edemiyorsanız servis ekiplerini arayarak randevu talebi oluşturabilirsiniz. En kısa süre içerisinde sizleri ziyaret edeceklerdir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56