Arçelik 3340 Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Arçelik 3340 Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Arçelik 3340 çamaşır makinesi çalışmıyor sorunu ile pek çok kişi karşılaşabilir. Çamaşır makineleri bazı olumsuz durumlarda çalışmayı durdurarak arıza verebilmektedir. Arızayı giderebilmek için sorunun kaynağını bulmak ve doğru işlemler ile sorunu ortadan kaldırmak gerekecektir.

Arçelik 3340 Çamaşır Makinesi Çalışmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Arçelik 3340 çamaşır makinesi çalışmıyor sorununu ortadan kaldırabilmek için bazı işlemler gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemler şöyle sıralanabilir:

  • Eğer makinenizin ışıklar yanmıyorsa, bir ütü veya saç kurutma makinesiyle bağlı olduğu prizi kontrol etmelisiniz.
  • Makine çalışırken bir anda çalışmayı durduruyorsa başla/iptal düğmesine 5 saniye boyunca basılı tutmalısınız. 2 dakika geçtikten sonra bitti ışığı yanıyorsa makineniz tekrar su almaya başlayacaktır.
  • Makinenin çalışmama nedenlerinden bir tanesi de ön kapağın tam olarak kapanmamasıdır. Bu gibi durumlarda kapağı yavaşça iterek yerine oturmasını sağlayabilirsiniz.
  • Problemin kaynağı fazla yükleme veya filtre hasarı olabilir. Eğer makinenize çok fazla kıyafet yerleştirdiyseniz bunların bir kısmını geri almalısınız. Filtre temizliği de makinenizin tekrar çalışmasını sağlayabilir.

Yukarıda yer alan işlemleri gerçekleştirdiğinizde makineniz tekrar çalışmaya başlayacaktır. Ancak makineniz hala çalışmıyorsa bir teknik servisten destek alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56