Arçelik 3650 Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Arçelik 3650 Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Arçelik 3650 çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorunu ile pek çok kez karşılaşmak mümkündür. Eğer çamaşır makineniz sıkma yapmadan programı bitiriyorsa, bazı işlemleri yerine getirerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Aşağıdaki başlıktan yapmanız gereken işlemlere ulaşabilirsiniz.

Arçelik 3650 Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmama Sorunu Nasıl Giderilir?

Arçelik 3650 çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorununu giderebilmek için şu adımları uygulamanız gerekecektir:

  • Eğer çamaşır makineniz sıkma yapmadan programı bitirdiyse farklı bir programla tekrar başlatın.
  • Makineniz hala sıkma yapmıyorsa filtresi dolmuş olabilir. Makinenizin elektrik bağlantısını keserek bir kap ve bez yardımıyla filtresini temizleyin.
  • Makine içerisine çok az veya çok fazla parça yüklediyseniz bu nedenle sıkma yapmıyor olabilir. Makine içerisindeki ağırlığı uygun seviyeye çıkararak tekrar programı başlatmalısınız.
  • Kirli suyu boşaltma görevi gören tahliye hortumunun yüksekliğine dikkat edin. Hortum çok aşağıdan veya çok yukarıdan gittiğinde sıkma işlemi başlamayabilir.

Yukarıda verilen işlemleri doğru ve dikkatli bir şekilde uyguladığınızda makineniz başarılı bir şekilde sıkma işlemini gerçekleştirecektir. Ancak herhangi bir olumlu gelişme göremiyorsanız bir teknik servisten destek almanız gerekebilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56