Arçelik 6030m Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Arçelik 6030 m bulaşık makinesi su almıyor sorunu 6030 m modellerinde gözlemlendiği düşünülse de aslında tüm makinelerde gözlemlenen problem arasındadır. Kullanıcı ya da makineden kaynaklı olsun problemin giderilebilmesi için doğru tespitlerin yapılması gerekir. Tespit doğru bir şekilde gerçekleştirilmedikçe sorunun giderilmesi de zorlaşacaktır. Sorunu gidermekte zorluk çekiyorsanız belirteceğimiz küçük adımları gerçekleştirin. Yine de problem çözülmüyorsa yetkili servis ile iletişime geçmenizi öneririz.

Makinenize su akışı sağlayan muslukta sorun olup olmadığına bakın. Sorun gözlenmesi durumunda vanayı değiştirmenizi tavsiye ederiz. Vanayı değiştirmekle problem çözülmüyorsa aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

Arçelik 6030m Bulaşık Makinesi Su Almıyor Çözümü

Arçelik 6030m bulaşık makinesi su almıyor çözümü;

  • Tahliye hortumunu kontrol ederek, hortumda herhangi bir tıkanıklık olup olmadığına bakın. Tıkanıklık söz konusu ise tahliye borusunu giderin. Tıkanıklığın neyden kaynaklandığını tespit edin ve buna dair doğru adımları adın. Sorun kireçten kaynaklı ise kirece yönelik kireç sökücülerden yararlanın.
  • Ayak ayarının yapılması önemlidir. Ayarın yapılması durumunda makine sabitlenir ve herhangi bir hortum kıvrılmasına sebebiyet vermez. Bulaşıkların sepete yerleştirilmesinde herhangi bir sorun olması makinenin su almasında sıkıntı yaratabilir. Makinenizin alabileceği kadar bulaşık yerleştirin.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56