Arçelik 9146 yk Motor Haberleşme Hatası

Arçelik 9146 yk Motor Haberleşme Hatası

Arçelik 9146 yk motor haberleşme hatası veriyorsa, bu anlamda sorunun kullanıcıdan kaynaklı olup olmadığı konusunda kafa karışıklığı yaşanabilir. 

Böyle bir durumda motor su alıp bekleyebilir ve motorun dönmemesi sorunuyla karşı karşıya kalınabilir. Makinenin belli bir müddet sonra suyu boşalttığını kullanıcı gözlemleyebilir. Bu sorun kullanıcının çözebileceği bir sorun olmadığından teknik servis desteğine ihtiyaç vardır. Bu bir motor arızası olduğundan, yetkili servis makinenin değil, motorun değiştirilmesine karar verebilir. Böyle bir durumda genellikle makine, yıkamayı bekleyerek yapacaktır. Motorun seri olarak dönmemesi de bu konuda kullanıcıya arıza konusunda bilgi verebilir. Haberleşme arızası, resetleme yapılarak makineden silinebilir. Motorda seri haberleşme hatası olduğundan, motorun bu konuda doğru kontrol edilmesi gereklidir.

Arçelik 9146 yk Motor Haberleşme Arızası Nasıl Giderilir?

Arçelik 9146 yk motor haberleşme hatası, kullanıcının yapabileceği bir tespit büyük ihtimal değildir. Genel olarak e 17 hatası, makinedeki haberleşme hatasını işaret edebilmektedir.

  1. Parça ya da kablo değişimi, sorunun çözümü için yeterli olabilmektedir.
  2. Motor modülünün arızalı olması veya haberleşme kablosunun kısa devre yapması durumunda, makinenin haberleşme arızası vermesi olasıdır.

Motor problemi, karta da zarar verebileceği için bu konuda teknik desteğin kısa sürede alınması gerektiği söylenebilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56