Arçelik Bulaşık Makinesi Başlamıyor

Bulaşık makinelerinde makinenin başlamama sorununun birçok nedeni olabilir. Bu sorunun çözümü için Arçelik servisine başvurulabilir. Ancak servise başvurmadan ev ortamında kullanıcılarında kontrol edebileceği temel basit adımlar mevcuttur. Bunlar nelerdir birlikte inceleyelim.

Öncelikle elektrik fişe takılmamış olabilir bu nedenle kontrol etmeye elektrik fişinin takılı olup olmadığından başlamak doğru seçim olacaktır.

  • Sigortalar atmış olabilir. Böyle bir durumda evin sigortaları atmış olabilir, ev sigortasının durumu kontrol edilmelidir.
  • Bulaşık makinesine su gelmiyor olabilir. Makineye bağlı musluğun açık olduğundan, şebeke sularının kesik olmadığından emin olunmalıdır.
  • Bulaşık makinesinin kapısı açık olabilir. Makineyi çalıştırmadan makinenin kapağının tam olarak örtüldüğünden emin olunmalıdır.
  • Bulaşık makinesi açma kapama düğmelerine basılmamış olabilir. Açma kapama düğmesini iyice kontrol ederek düğmeye bastığınızdan emin olunuz.
  • Bulaşık makinesi filtreleri tıkalı olabilir. Bulaşık makinenizin su giriş hortumu ve filtrelerinin tıkalı olmadığından emin olunmalıdır.

Bu aşamalar kontrol edilmiş ve herhangi bir problemle karşılaşılmamış ise bu durumda yetkili çağrı merkezinden yardım alınabilir ya da servis aranabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56