Arçelik Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Kapanmıyor

Arçelik bulaşık makinesi deterjan kapağı kapanmıyor sorunu genellikle makine uzun süre kullanıldığı zamanlarda kişilerin karşılaştığı bir durum olmaktadır. Bunun yanı sıra bazı küçük sebeplere bağlı olarak makineni deterjan kapağı kapanmıyor olabilir. Bulaşık makinesi kullanımlarında çok dikkatli olmakta fayda var. Makineler birbirleri ile bağlantılı bir mekanik yapıya sahip olduğu için makinede oluşacak herhangi bir sorun başka soruna sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra yaşadığınız sorun ile alakalı çözüm bulmaya çalışırken daha büyük bir sorun ile karşılaşabilir ya da gereksiz masraf yapabilirsiniz.

Arçelik Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Kapanmıyor Neden-Çözüm

Arçelik bulaşık makinesi deterjan kapağı kapanmıyor sorunun yalnızca birkaç nedeni ve çözümü bulunmaktadır. Bu sebep ve çözümler ise:

  • Program düğmesi yarıda olduğu zaman kapanmayabiliyor. Düğmeyi sağa çevirerek kapağı kitleyebilirsiniz
  • Deterjan düğmesini destekleyen ve açılıp kapanmasını sağlayan mekanikte arıza oluşmuş olabilir. Bu gibi durumlarda yardım almanız gerekmektedir.

Kapak problemleri kolaylıkla yapılamadığı takdirde değişmesi gerekebilmektedir. Doğru karar için servis ile görüşmek gerekebilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56