Arçelik Bulaşık Makinesi E02 Hatası

Arçelik marka bulaşık makinelerinizin dijital ekranında E02 hata kodu belirmişse eğer dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıdaki gibi olmalıdır:

  • Bu sorunun asıl nedeni makineye su gelmiyor olmasıdır. Bunun için makinelerinize uzanan hortumları kontrol etmeniz gerekiyor. Fiziksel bir hasar varsa ya da bu hortumlarda herhangi bir şekilde kıvranma ve yıpranma durumu söz konusu ise bu sorunu yaşamanız gayet normaldir.
  • Bunun yanı sıra hortum içerisinde biriken kir ve pislikler de tıkanma sorununu beraberinde getiriyor. Hortumların bakımı düzenli olarak yapılmalı ve iç kısmı da yıkanmalıdır. Bu sayede suyun akışı daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir.
  • Su akışında herhangi bir sorun gözlemlenmiyorsa eğer makinelerinizi resetleyerek yeniden çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

E02 hata kodu ile karşı karşıya iseniz bu adımları takip etmeniz muhtemelen sizlere de yardımcı ve yeterli olacaktır. Devam eden sorunlarda ise hiç tereddüt etmeden servis ekiplerini arayabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz. Ekipler en kısa süre içerisinde sorunu çözümleyecektir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56