Arçelik Bulaşık Makinesi Leke Bırakıyor

Bulaşık makinesi kullanımında dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar var. Bu hususları yerine getirdiğiniz takdirde sizler de kullanımda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Bunun yanı sıra Arçelik bulaşık makinesi leke bırakıyor gibi çok sık yaşanan sorunlar için de çözüm önerisi üretmeye devam ediyoruz. Dilerseniz vakit kaybetmeden başlayalım.

  • Yakın zamanda tuz hanesine ekleme yaptınız mı? Tuz hanesinde biriken kimyasallar, kireç ve leke konusunda canınızı sıkacaktır. Bu kısmı temizlediğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.
  • Kullandığınız deterjan miktarının yeterli seviyede olması gerekiyor. Aşırı deterjan kullanımı ne yazık ki kir ve lekelere sebebiyet veriyor.
  • Son olarak makinelerinizin iç kısmını da düzenli olarak temizlemek durumundasınız.

Bu adımları uygulayarak eksiksiz takip ettiğiniz takdirde leke bırakma problemi ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Devam eden sorunlarda ise Arçelik servis ekiplerinden hizmet almanız daha doğru olacaktır. Profesyonel ekipler, bulaşık makinesi kullanımına dair diğer detayları da sizinle paylaşacak ve konu hakkında net bilgiler aktaracaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56