Arçelik Bulaşık Makinesi Musluk Işığı Yanıyor

Arçelik bulaşık makinelerinde sorun yaşanan durumlardan biride musluk ışığının yanması arızasıdır. Durum aslında kontrol panelinde su işaret lambasının yanması durumudur. Bu arıza genellikle bulaşık makinesinin su alamadığı durumlarda oluşan bir durumdur. Bulaşık makinesi su alamadığı için haliyle yıkamaya başlayamayacak ve uyarı verecektir. Bu arızanın nedenleri ise aşağıda sıralanan nedenlerdir.

Yaşanan bölgede oluşan ancak kullanıcı tarafından fark edilmeyen su kesintisi nedeniyle böyle bir durum oluşmuş olabilir. Bu durumda evde bulunan diğer musluklar yardımıyla durumun kontrolü sağlanacaktır. Bu yolla su kesintisi olup olmadığından emin olunmalıdır.

Bulaşık makinenizin su akış anahtarında oluşabilecek bir arızada suyun bulaşık makinesine gitmesini engelleyecek ve söz konusu soruna neden olacaktır. Su akış anahtarı yetkili Arçelik teknik servisince değiştirilmelidir.

Son olarak bulaşık makinesinde bulunan ventil isimli parça zaman zaman arızalanabilir. Ventil isimli parçasının arızalanması da musluk ışığının yanmaması problemine neden olacak etkenlerden birisidir. Ventilin arızalanması durumunda yetkili teknik servise haber verilerek ilgili sorunun kontrolü ve çözümü konusunda yardım alınmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56