Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Çalışmaz?

Arçelik bulaşık makinesi neden çalışmaz gibi bir sorunla karşılaşıldığında birçok olasılığın kontrolü sağlanmalıdır. Makinenin konumu doğru ayarlanmalıdır. Konumunun eğimli olması makinede bir dizi sorunla karşı karşıya getirir. Süreçte başka kontrollerin de sağlanmasıyla beraber problem çözülebilir. Yapacağınız kontroller elektrik akımı ve suyun tazyikli gelip gelmediğini kontrol etmektir. Eğer ki elektrik ve pompalanan suyun tazyikli olduğundan eminseniz diğer kontrolleri de yapmak gerekecektir.

Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Çalışmaz Çözümü

Arçelik bulaşık makinesi neden çalışmaz çözümü için aşağıdaki maddeleri göz önüne almalısız:

  • Makinelerinizin iç yapısında bulunan atık süzgecini kontrol ediniz. Yoğun biriken atıklar tortulanmaya sebep verir. Bunun yanında suyun kireçli olması da makinenizin motorunun kireçlenmesine sebep olabilir.
  • Makinenizi çalıştırırken programı iptal ederek yeniden başlatın. Programın doğru çalıştırılmaması da makinenizden beklenen çalışma potansiyelini de vermeyecektir.
  • Makinenizin beyninde de herhangi bir problem olup olmadığına da bakılmalıdır. Makinenizin neden çalışmadığı hakkında problemi giderecek tecrübeniz yoksa Arçelik yetkili servisi ile iletişime geçmeniz gerekir.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56