Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su Akıtır?

Arçelik bulaşık makinesi neden su akıtır sorunu, makinenizin inbir dizi problemden kaynaklı olabilir. Bu durumda makinenizin kontrollerini düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Yapacağınız kontroller makinenizin ömrünü uzatır. Makinenizin sorunsuz işlemesi kullanıcının makineyi nasıl kullandığına da bağlı olan bir durumdur. Bu durumda makinenize bulaşık yerleştirirken sepetlerin alabileceği düzeyde bulaşık yerleştirmenizi öneririz. Aksi takdirde kapak kapanmayacak, orta kısımdaki pervane gereken işlevi gösteremeyecektir. Doğal olarak makineden su akmaya başlar.

Arçelik Bulaşık Makinesi Neden Su Akıtır Çözümü

Arçelik bulaşık makinesi neden su akıtır çözümü;

  • Tahliye hortumunu öncelikle kontrol edin. Tahliye hortumunun gevşeme yapmadığından emin olun.
  • Kapak kilidi kontrolü yapın. Kapağı kapatırken kilit tutamaklarına iyi bir şekilde oturmamış olabilir. Bu durum kapağın iyi bir şekilde oturmasını sağlayın.
  • Ayak ayarının yapılması önemlidir. Ayarın yapılması durumunda makine sabitlenir ve herhangi bir su sızıntısı gerçekleşmez.
  • Bulaşıkların sepete yerleştirilmesinde herhangi bir sorun olması makinenin su akıntısı yapmasına neden olur. Makinenizin alabileceği kadar bulaşık yerleştirin.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56