Arçelik Bulaşık Makinesi Tuşlar Çalışmıyor

Arçelik bulaşık makinesi tuşlar çalışmıyor sorunu yaşıyor iseniz birkaç sebepten kaynaklı olabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birçok üründe farklı modeller çıkar iken aynı şekilde Arçelik bulaşık makineleri de gelişerek bireylerin karşısına çıkmaktadır. Ancak beklenmedik bir şekilde bazı zamanlarda sorunlar ile karşılaşmak kaçınılmaz olmaktadır. Bulaşık makinelerinde en çok karşılaşılan sorunlardan birisi tuşların çalışmamasıdır.

Arçelik Bulaşık Makinesi Tuşlar Çalışmıyor Sebepleri

Arçelik bulaşık makinesi tuşlar çalışmıyor sorununun sebepleri:

  • Bulaşık makinenizin tuşları çalışmıyor ise öncelikle cihazı kapatarak 10-15 saniye beklettikten sonra açarak yeniden deneyiniz.
  • Bulaşık makinenizin tuşları çalışmıyor ise yanı işlevlerini yerine getirmiyor ise makine su almıyor olabilir. Böyle bir durumun önüne geçmek için kontrol edilmesi gerekiyor.
  • Arçelik bulaşık makinenizin su tahliye hortumunun kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Arçelik bulaşık makinesinde tuşlar çalışmıyor ise küçük bir ihtimal dahi olsa cihazın ana kartı ile ilgili bir problem olabilir.

Arçelik bulaşık makineniz için tüm kontrolleri yaptıktan sonra tuşlar hala çalışmıyor ise Arçelik yetkili servis ile iletişime geçerek probleminizi dile getirebilirsiniz.

Tags:
444 78 56