Arçelik Bulaşık Makinesi Üst Sepet Yıkamıyor ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Arçelik bulaşık makinesi üst sepet yıkamıyor sorunu; her kullanıcının başına gelecek bir durumdur. Panik yapmadan makinenizi öncelikle açma ve kapama düğmesinden kapatın. Sonraki adımda makinenize yeteri kadar su akışı olup olmadığını kontrol edin. Su akışı ve elektrik ile ilgili bir problem yoksa makinenize doğru bir teknikle bulaşıkları yerleştirememenizden kaynaklı bir durumdur. Makinenizi yerleştiren yetkili servis teknikerinden bulaşıkları makineye nasıl dizeceğinizi öğrenmeli ve makinenizi günde ne kadar çalıştırmanız gerektiğinizi öğrenmelisiniz.

Yetkili servisle iletişime geçerek makinenizin modelini söyleyerek, makineniz hakkında dilediğiniz bilgiyi edinebilirsiniz. Böylece makinenizin üst sepetin yıkanmadığına dair yardım isteyebilirsiniz.

Arçelik Bulaşık Makinesi Üst Sepet Yıkamıyor Çözümü

Arçelik bulaşık makinesi üst sepet yıkamıyor çözümü;

  • Üst sepetin çok fazla doldurulması ya da bulaşıkların doğru yerleştirilmemesi sonucunda ortaya çıkar. Bu durumda bulaşıkları yeniden yerleştirin.
  • Orta kısımdaki pervanenin dönüp dönmediğini kontrol edin. Orta kısımdaki pervane dönmezse üst sepetteki bulaşıkların yıkanması sağlanamaz.
  • Filtrenin tıkanıklığı söz konusuysa tıkanıklığı giderin.
  • Aynı zamanda üst sepetin yerine oturmuş olduğundan emin olmalısınız.
Tags:
444 78 56