Arçelik Buzdolabı 20 Derece Hatası

Arçelik Buzdolabı 20 Derece Hatası

Arçelik buzdolabı 20 derece hatası araştırıldığında bir bilgiye ulaşılamamıştır. Ancak bu hata kodu Arçelik buzdolaplarında ünlem işareti olarak çıkan hata kodu ile aynı nedenden kaynaklanıyor olabilir. Ünlem işareti buzdolabında yüksek sıcaklık olması durumunda yanan bir hata kodudur. Uzun süreli elektrik kesintilerinde, herhangi bir arıza sonucu buzdolabının sıcaklığının artması durumunda veya kapak uzun süre açık kalmışsa bu hata kodu ile karşılaşabilirsiniz. 

Arçelik Buzdolabı 20 Derece Hatası Çözümü

Arçelik buzdolabı 20 derece hatası ile ilgili bir sonuç bulunamamıştır. Ancak yazımızda aynı anlama geldiğini düşündüğümüz ünlem hata kodunu ele aldık. Ünlem hata kodu buzdolabının sıcaklığının yüksek olduğu anlamına gelmektedir. Bu sorunla karşılaştığınız zaman aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. İlk olarak yiyeceklerinizi bozulmaması için serin bir yere taşımanız gerekir. 
  2. Buzdolabınızın ekranında beliren kar simgesine dokunun. Sıcaklığın soğutucu kısmında +1, +2, dondurucu kısmında ise -24 veya -27 derecelere gelmesi gerekir. Bu değerleri gördükten sonra buzdolabınızın kapağını kapatın ve 2 saat boyunca açmayın. 
  3. Soğutma işleminden sonra buzdolabınızın sıcaklık ayarlarını normal derecelerine getirebilirsiniz. Soğutucu kısmı için +4, dondurucu kısmı içinse -18 derece normal değerlerdir.  
Tags:
Leave a Comment
444 78 56