Arçelik Buzdolabı 9 Derece Hatası

Arçelik Buzdolabı 9 Derece Hatası

Arçelik buzdolabı 9 derece hatası verdiğinde, yüksek sıcaklık uyarısıyla karşılaşıldığını söylemek mümkündür. Bu durum muhtemelen buzdolabının sıcaklığının arttığının belirtisi olmaktadır. Uzun süre elektrik kesintisi yaşandığında sıcaklığın yükseldiği ve buzdolabının 9 derece hatası verdiği görülebilmektedir. Buzdolabının kapağının açık kalmasından dolayı, sıcaklığın normal ısı ayarının üzerinde olduğu gözlemlenebilir. Bu şekilde ünlem işaretinin yandığını kullanıcı kendisi takip edebilir.

Bu durumun oluşmaması için çok sıcak haldeki yiyecekleri buzdolabına koymamak, öncesinde oda sıcaklığında bir müddet bekletmek faydalı olacaktır.

Arçelik Buzdolabı Yüksek Sıcaklık Hatası Verdiğinde Neler Yapılabilir?

Arçelik buzdolabı 9 derece hatası görüldüğünde, öncelikle yiyeceklerin bozulmaması için, başka bir serin yerde muhafaza etmek gerekir.

  1. Buzdolabı yüksek sıcaklık uyarısı verdiğinde, öncelikle kapı kolu kontrolü yapmak ve buzdolabının kapağının tam kapanıp kapanmadığına bakmak gerekli olabilir. Kapıların tam kapanmaması, buzdolabının devamlı çalışmasının ve yüksek sıcaklık uyarısı vermesinin nedenidir.
  2. Kapıların kapanmasını engelleyen yiyecekler varsa, bunların yerleri değiştirilebilir.
  3. Soğutucu ve dondurucu kapı contalarını kontrol etmek, sorunun çözümü için etkili olabilir.
  4. Kapılardaki contaların düzenli şekilde temizlenmemesi, buzdolabı kapılarının tam olarak kapanmamasına ve böylece yüksek sıcaklık sorununa neden olabilmektedir. Contaların ayda bir kez temizlenmesine özen gösterilmelidir. Karbonatlı ılık su, conta temizliği için yeterlidir.
Tags:
444 78 56