Arçelik Buzdolabı Hiç Soğutmuyor

Arçelik buzdolabı hiç soğutmuyor gibi bir sorununuz varsa buzdolabınızın bazı kısımlarında arızalar oluşmuş demektir. Buzdolabının soğutmaması durumuyla karşı karşıya kaldığınız zaman bazı işlemleri uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu işlemleri uyguladığınız halde sorun hala devam ediyorsa teknik servis yardımı almanız daha faydalı olacaktır.

Arçelik Buzdolabı Hiç Soğutmuyor Ne Yapabilirim?

Arçelik buzdolabı hiç soğutmuyor diye şikayetlerde bulunuyorsanız yapmanız gereken bazı basit işlemler bulunmaktadır. Bu basit işlemleri ve kontrolleri uyguladığınız zaman buzdolabınız soğutmaya başlayacaktır. Tüm kontrolleri sağladıktan sonra sorun hala devam ediyorsa teknik destek almanızda fayda var. Buzdolabınızda soğutma sorunu yaşıyorsanız izleyebileceğiniz yöntemler şöyledir:

  • Buzdolapları soğutmadığı zaman ilk kontrol edilmesi gerekilen unsurların başında buzdolabına elektrik gidip gitmediğidir. Fişleri dikkatle kontrol etmenizde faydalar olacaktır.
  • Bir diğer durum ise soğutma kontrolüdür. Soğutma işlemini sağlayan sisteme soğutma kontrolü denilmektedir. Dondurucu fanının açık olması soğutma kontrolünün açık olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda buzdolabı kapağı açıldığı zamanlarda fanın kapanma durumları olabilmektedir. Bu durumu ayırt etmeniz yararlı olabilir.
  • Buzdolabınızın atık su kanallarında da sorun oluşmuş olabilir. Bu kısımların da kontrol edilmesinde fayda var.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56