Arçelik Buzdolabı Islık Sesi

Arçelik buzdolabı ıslık sesi çok fazla duyulan hatta insanları bazen endişeye sokan durumlar arasında bulunmaktadır. Bu sorunla karşı karşıya kaldığınız zaman endişeye kapılmamalısınız. Bu durum çoğu buzdolaplarında gözlenen buzdolaplarının fanıyla alakalı bir durumdur. Tabii ki bu ses belirli şiddetlerde olmalıdır. Ses çok fazla gürültü yapıyorsa sorun daha ciddi demektir ve teknik servis yardımı almanız anlamına gelir. Fakat ses kısık seviyelerdeyse birkaç işlem ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Arçelik Buzdolabı Islık Sesi Nasıl Çözülür?

Arçelik buzdolabı ıslık sesi duyduğumuz zaman birkaç kontrol ile bu durumdan kurtulabiliriz. Bu ıslık sesinin çok fazla yüksek sesli olmayanları herhangi bir sorun anlamına gelmemektedir ve buzdolabınızı normal bir şekilde kullanmaya devam edebileceğiniz anlamına gelmektedir. Fakat buzdolabınızdan gelen aşırı ıslık sesi bazı sorunları işaret ediyordur ve böylesine durumlarda teknik destek almanızda faydalar olacaktır. Islık sesi için alabileceğiniz önlemler şöyledir.

  • Buzdolaplarında bazı problemler için reset atmak mümkündür. Ufak problemler reset atma işlemi ile giderilebilmektedir.
  • Reset atma işlemi sonrasında buzdolabınızda ıslık sesi hala devam ediyor ve bu sorun sizi rahatsız ediyorsa buzdolabınızın fanında bazı sıkıntılar oluşmuş demektir. Bu tarz durumlarda da teknik servis desteği almanız gerekmektedir.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56