Arçelik Buzdolabı Kapağı Vakum Yapmıyor

Arçelik Buzdolabı Kapağı Vakum Yapmıyor

Arçelik buzdolabı kapağı vakum yapmıyor sorunu, buzdolabı kapağının tam olarak kapanmamasını ifade eder. Eğer buzdolabınızın kapağı vakum yapmıyor yani kapak tam olarak kapanmıyorsa, bunun birçok nedeni olabilir. Birkaç işlem sayesinde bu sorunu kolaylıkla çözmeniz mümkündür.

Arçelik Buzdolabı Kapağı Vakum Yapmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Arçelik buzdolabı kapağı vakum yapmıyor sorununu kolayca çözebilmek için şu adımları izlemelisiniz:

  • Buzdolabının iç raflarını daha önce yerinden çıkardıysanız, yerleştirirken tam olarak oturtamamış olabilirsiniz. Rafları yerinden çıkararak tekrar doğru bir şekilde yerleştirmeyi deneyebilirsiniz.
  • Buzdolabı içerisinde yer alan büyük bir tencere veya büyük bir malzeme kapının tam olarak kapanmasına engel olabilir. Bu durumun yaşanıp yaşanmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Kapı gereğinden uzun süre açık kaldıysa lastikler birbirine yapışmakta zorlanıyor olabilir. Bir bezi sıcak su yardımıyla ıslatarak kapıyı sildikten sonra 2 saat boyunca kapalı tutmalısınız. Bu durum sorununuzu çözebilir.

Yukarıda yer alan yöntemleri denemenize rağmen bir sonuç alamıyorsanız, alanında uzman bir teknik servisten destek almanız gerekecektir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56