Arçelik Buzdolabı Kırmızı Işık Yanıyor

Arçelik Buzdolabı Kırmızı Işık Yanıyor

Arçelik buzdolabı kırmızı ışık yanıyor kodu pek çok insan tarafından dile getirilen sorunlardan birisidir. Bu ve bunun benzeri durumlarda insanlar hemen korkmakta ve sonrasında da bu durumun tehlike yaratabileceğini düşünmektedir ancak bu durum inanılmaz derecede korkulacak bir şey değildir ve insanlar kolay bir şekilde bu hatanın üstesinden gelebilmektedir.

Arçelik Buzdolabı Kırmızı Işık Yanıyor Neden

Arçelik buzdolabı kırmızı ışık yanıyor neden sorusu insanlar tarafından sık sık dile getirilen sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır bunun belli başlı neden ve çözümleri bulunmaktadır ve bunlar da şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Ekranlı Modeller İçin hızlı dondurma konumuna getirmeniz lazım. Ancak dondurucu düzgün bir şekilde çalışıp kırmızı ışık giderse eski moda döndürmeniz gerekir.
  • Termostat düğmeli modeller için çok fazla yiyecek yoksa 24, tamamını dolduracaksanız 48 saat düğmeyi kar simgesine çevirip “Hızlı Dondurma” moduna alarak bekleyin.
  • Ürün yeterli soğukluğa geldiği zaman kırmızı tuş üzerindeki lamba sönecektir. Bu konuma aldığınızda ürünün iç ısısı -18 derece civarında olacaktır. Donmuş yiyeceklerinizi uzun süre saklamanızı sağlar.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56