Arçelik Buzdolabı Ses Yapıyor

Arçelik Buzdolabı Ses Yapıyor

Arçelik buzdolabı ses yapıyor ise bu duruma sebep olan birçok durum olabilir. Zamanında bu ses dikkate alınmayıp buzdolabının bakımı ihmal edilirse daha büyük ve maliyetli sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle sesin neden kaynaklandığı tespit edilerek bu yönde gerekli işlem yapılmalıdır. Bazı durumlarda teknik servise gerek bile kalmadan sorun kullanıcılar tarafından çözülebilir. Her ses çıkaran buzdolabı için bozuldu demek doğru olmayacaktır. 

Buzdolabı Neden Ses Yapar ve Nasıl Çözümlenir?

Normalin dışında bir ses çıkararak çalışan buzdolapları kullanıcıların istemediği bir durumdur. Buzdolabının ses çıkarmasının birçok nedeni ve çözümü olabilir. Bunlara değinecek olursak;

• Buzdolabının ayakları zemine tam olarak yerleşmemiş ise titreşim yapar. Bu titreşim neticesinde ses çıkar. Buzdolabının düz bir tabanda düzgün bir şekilde yerleştiğinden emin olmak gerekir. 

• Buzdolabı raflarının tam oturmaması ya da üzerinde herhangi bir eşya olması da titreşime neden olarak ses çıkaracaktır. Bu nedenle bu durumlar ortadan kaldırılmalıdır. 

• Buzluk kısmında karlanma ya da buzlanma varsa bu buzların erimesi ile buzdolabından sesler gelmesine neden olur.

• Buzdolabından pervane sesine benzer bir ses duyuluyor ise bu durum fandan kaynaklı olabilir. Fanın düzgün bir şekilde çalışmaması bu sese neden olur  Bu durumda teknik servisten yardım alınmalıdır .

Tags:
Blog Comments

[…] gazı sıkıştırarak dolaştırır. Kompresör arızaları, tır tır sesine neden olabilir. Bu sesler, kompresördeki mekanik sorunlar veya basınç değişiklikleri nedeniyle oluşur. Kompresörün […]

Leave a Comment
444 78 56