Arçelik Buzdolabı Ünlem İşareti Veriyor

Arçelik Buzdolabı Ünlem İşareti Veriyor

Arçelik buzdolabı ünlem işareti veriyor sorunu çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu nedenler genellikle sıcaklığın aşırı artması, uzun süren elektrik kesintisi ve kapağın uzun bir süre açık kalması olarak sıralanabilir. Ayrıca lastiklerin yapışma özelliğini yitirmesi de ünlem işaretinin nedenleri arasında yer alır.

Arçelik Buzdolabı Ünlem İşareti Veriyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Arçelik buzdolabı ünlem işareti veriyor sorununa çözüm bulabilmek için bazı işlemleri gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu işlemler şunlardır:

  • Öncelikle buzdolabının soğutma ayarını yüksek seviyeye getirmeniz gerekir.
  • Lastiklerdeki yapışma problemini çözebilmek için sıcak bir bezle lastikleri silmelisiniz. Lastikleri doğru bir şekilde sildikten sonra buzdolabının kapısını kapatarak 2 saat kadar beklemelisiniz.
  • Tüm denemelere rağmen uyarı ekrandan kalkmıyorsa, ekranın altında veya yanlarında bulunan tuşları kullanarak uyarıyı kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Yukarıda yer alan yöntemler ekrandaki işaretin kaldırılması için yeterli olacaktır. Ancak tüm denemelere rağmen uyarı hala ekranda yer alıyorsa, alanında uzman ve tecrübeli bir teknik servisten yardım almanız gerekebilir. Teknik servis elemanı kısa süre içerisinde ünlem işaretine neden olan sorunu çözecektir.

Tags:
444 78 56