Arçelik Çamaşır Makinesi C10 Hatası

Arçelik çamaşır makinesi c10 hatası insanların sıklıkla başına gelen sorunlardandır. Makinelerdeki sorunlar, tespiti ve onarımı daha kolay olsun diye belirli harf ve numaralar ile kodlanmaktadır. C10 hatası da bu tarz kodlardan bir tanesidir. Arçelik çamaşır makinelerinde c10 hatası kapı kilidinde yaşanan soruna işaret vermektedir. Bu hatanın sebebi belli olup çözüm yollarını da kendiniz deneyimleyebilmektesiniz. Çamaşır makinelerinizde c10 hatası aldığınız zaman çamaşır makinenize reset atmanız gerekiyor.

Arçelik Çamaşır Makinesi C10 Hatası Resetleme

Arçelik çamaşır makinesi c10 hatası tespit edildiği zaman çamaşır makinesinin resetlenmesi gerekmekte. Çamaşır makinesi resetleme olayı da oldukça basit ve kendiniz bir usta gerekmeden halledebiliyorsunuz. Arçelik çamaşır makinenizi resetlemek için şu yolları tercih edebilirsiniz:

  • Genel olarak çamaşır makinenizin durumunu kontrol edin ve herhangi bir eksiklik veya sıkıntı olmadığını anlayın.
  • Gerekli kontrolleri sağladığınız zaman çamaşır makinenizin açma kapama tuşuna 3 saniye boyunca basılı tutun ve elinizi çekmeyin.
  • 3 saniye sonrasında çamaşır makineniz resetlenmiş duruma gelecektir.
  • Eğer resetlenme durumu gerçekleşmemişse yeniden işlemi başa alıp deneyin.
  • Resetlenme durumundan sonra çamaşır makineniz hala c10 hatası veriyor ve çalışmasında aksaklıklar gösteriyorsa bir teknik destek almanızda faydalar olacaktır.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56