Arçelik Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?

Arçelik çamaşır makinesi çocuk kilidi nasıl açılır?” diye merak edenler için, belirli detayları atlamadan her birinin uygulanması gerekir. Bu şekilde Arçelik çamaşır makinesinin çocuk kilidi de açılmış olur. Çocuk kilitleri sayesinde herhangi bir sorun karşısında çocukların makine tarafından zarar görmesi de engellenmiş olur. Bu şekilde “Arçelik çamaşır makinesi çocuk kilidi nasıl açılır?” sorununa çözüm olarak her aşamayı yaptığınız halde bir sonuç görünmüyor ise yetkili servise haber vermeniz en doğru karar olacaktır.

Arçelik Çocuk Kilidinin Açılmaz ise ne Yapılmalı?

Arçelik çamaşır makinesi çocuk kilidi nasıl açılır?” diye merak edenler için, öncelikle yapılması gerekenler oldukça önemlidir. Çamaşır makinelerinde bu duruma sebebiyet veren çocuk kilidi için yapılması gerekenler:

  • Çamaşır makinesinin çalışma esnasında ön tarafta yer alan kilit sembolünün olduğu yere 3 saniye boyunca devamlı basılması gerekir.
  • Ekranda görülen C03, C02, C01 şeklinde sayıların çıkması ile birlikte arkasından C-OFF yazısı çıkar. Bu durum çocuk kilidinin kaldırıldığını gösterir.

Yukarıdaki yolu izlediğiniz takdirde kısa sürede istenilen sonuca ulaşabilirsiniz. Bu şekilde zaman kaybı yapmadan kilidin açılmasını da sağlamış olursunuz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56