Arçelik Çamaşır Makinesi Dokunmatik Çalışmıyor

Arçelik Çamaşır Makinesi Dokunmatik Çalışmıyor

Arçelik çamaşır makinesi dokunmatik çalışmıyor, tarzında problemler genellikle çözümü kolay olan sorunlar arasında yer alır. Dokunmatik ekranın çalışmamasında teknik arızalara nadir rastlanır. Başlıca çamaşır makinesindeki dokunmatiğin çalışmama nedenleri şu şekildedir:

  1. Dokunmatik kirli ya da lekelidir.
  2. Cihaz koruyucu kılıf kullanılmıştır.

Bu nedenler, çamaşır makinesinin dokunmatiğini çalıştırmaz. Sorunla karşılaşıldığında gerekli uygulamalar yapılmalı, sorun devam ediyorsa teknik servisten yardım talep edilmelidir.

Arçelik Çamaşır Makinesi Dokunmatik Çalışmıyor, Sorunu Nasıl Çözülür?

Arçelik çamaşır makinesi dokunmatik çalışmıyor, sorunu ile karşılaşıldığında öncelikle sorunun neden kaynaklandığı bulunmalıdır. Sorun, dokunmatiğin kirli olmasından kaynaklanıyorsa dokunmatik dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Farklı ve ağır kimyasallar kullanmak yerine, teknolojik cihazların temizlendiği bez ve temizleyici maddeyi kullanmak daha güvenlidir.

Bulaşık makinesinde koruyucu kılıf varsa dokunmatik çalışmaz. Bu yüzden kılıf çıkarılmalı ve yüzey hafifçe temizlenmelidir. Tüm uygulamalara rağmen sorun devam ediyorsa yetkili servis çağrılmalıdır. Çünkü temizlik dışında bir arıza varsa büyük bir sorundur. Hemen yetkili servis tarafından gerekli işlemlerin yapılması gerekir.

Tags:
444 78 56