Arçelik Çamaşır Makinesinde E01 Hatası Ne Anlamına Geliyor?

Arçelik çamaşır makinesi E01 hatası ve çözümüne değinmek adına buradayım. Bu sorunun altında yatan nedenleri inceledikten sonra çözüm önerilerine de yine hep birlikte göz atmış olacağız.

  • Makinenin alt kısmını kontrol edebilirsiniz. Burada meydana gelen sızıntı, E01 hatasının asıl nedeni olarak karşımıza çıkıyor.
  • Makinenin yüksek ısıda çalışması, menteşelerde gevşemeye neden olabilir ve bu da bir süre sonra arıza kodu ile karşı karşıya gelmenize neden olacaktır.
  • Tüm bu adımları takip ettikten sonra makinelerinizi resetlemenizi tavsiye ediyorum. Başlat tuşuna 3 saniye kadar aralıksız basarak sizler de resetleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Makinelerinizin alt kısmından su sızıyorsa eğer bir havlu yardımı ile bu suyu silebilir ve beklemeye koyulabilirsiniz. Eğer sızıntı devam ediyorsa menteşelerin güçlü bir şekilde sıkılması gerekiyor.

Tek başınıza yapamıyorsanız profesyonel bir destek almanız tabii ki daha sağlıklı ve daha doğru olacaktır. Yüksek ısıda çalışan makinelerde en sık rastlanan sorunlardan biri ve zaman zaman parça değişimine de ihtiyaç duyuluyor.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56