Arçelik Çamaşır Makinesi Kazan Dönmüyor

Arçelik Çamaşır Makinesi Kazan Dönmüyor

Arçelik çamaşır makinesi kazan dönmüyor sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler bu sorunu nasıl çözeceklerini merak etmektedir. Eğer çamaşır makinenizin kazanı dönmüyorsa, bu pek çok nedenden dolayı kaynaklanabilir. Ancak yapacağınız birkaç işlem ile bu sorunu bertaraf etmeniz mümkündür.

Arçelik Çamaşır Makinesi Kazan Dönmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Arçelik çamaşır makinesi kazan dönmüyor sorununa çözüm bulabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Çamaşır makinenizin ön kapağı tam olarak kapanmamış olabilir. Bu kapağa hafifçe bastırarak yuvasına oturmasını sağlayabilirsiniz.
  • Çamaşır makinenize çok az veya çok fazla parça yüklediyseniz bu nedenle kazan dönmüyor olabilir. Parça sayısını dengelediğinizde kazan dönecektir.
  • Tahliye hortumunu kontrol ederek doğru seviyede olduğundan emin olmanız gerekir. Tahliye borusu ne çok aşağıda ne de çok yukarıda olmamalıdır.
  • Çamaşır makinenizin filtresi düğme veya bozuk para gibi cisimler ile dolmuş olabilir. Filtreyi temizlemek işe yarayabilir.
  • Çocuk kilidini devreden çıkarmak, kazanın dönmesini sağlayabilir.

Yukarıda yer alan yöntemler, Arçelik çamaşır makinesinin kazanını döndürmeye yetecektir. Ancak yine de başarılı olamadıysanız, bir teknik servisten yardım almalısınız.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA