Arçelik Çamaşır Makinesi Neden Temiz Yıkamaz?

Arçelik çamaşır makinesi neden temiz yıkamaz sorunu mevcut ise bu sorunun sebepleri arasında deterjan topaklanması gösterilebilir. Çamaşır makinesi deterjanı değişiklik gösterebilir. Bu durum sebebi ile gelişen bir sorun oluşması mümkündür. Öncelikle çamaşır deterjanı değiştirilmelidir. Daha sonra da makinenin iç haznesine maksimum çamaşır doldurulmadan yıkanma sağlanmalıdır. Bu şekilde topaklanma sorununa çözüm sağlanması mümkündür. Çamaşır haznesi fazla dolduğu zaman kolay kolay hareket edemeyen makinenin iç haznesinde deterjanın dağılım özelliği kaybolur. Bu sebeple de kolay bir dağılım göstermediği için temiz yıkanma sağlamaz.

Arçelik Çamaşır Makinesi Temiz Yıkamama Sorunu

Arçelik çamaşır makinesi neden temiz yıkamaz ise bu durumun en önemli sebepleri arasında deterjanın yanı sıra belirlenen sebepler ise aşağıda verilmiştir,

  • Çamaşır makinesinin tamburu
  • Makineden sızan su
  • Makine filtresi
  • Deterjan kullanımı

Yukarıda mevcut olan sebepler her zaman yıkama sorununun baş göstermesini sağlar. Bu sebeple de öncelikle yukarıda verilen detaylar dikkat edilerek en iyi şekilde çalışması ve çamaşırları temizlemesi sağlanır. Aksi halde çalışmasında sıkıntı mevcut ise yetkili servise bildirmeniz yeterli olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56