Arçelik Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Arçelik çamaşır makinesi su almıyor ise aşağıda verilen aşamaları zaman kaybetmeden yapmak gerekiyor. Birçok marka arasında en kaliteli ürünlere sahip olan Arçelik için çamaşır makinelerinde görülen su almama gibi sorunlar oldukça yaygındır. Bu durumun en büyük sebebi de hortum veya musluktan kaynaklı olmasıdır. Bu sebeple de çamaşır makinesini çalıştırabilmek için birçok ayrıntı atlanmadan kontrol edilmelidir.

Arçelik Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Arçelik çamaşır makinesi su almıyor sorununun çözümünü merak edenler için bilinmesi gereken önemli birçok detay mevcuttur. Çamaşır makinesinde gelişen bu sorunun sebebi ise,

  • Makinenin arka kısmında yer alan hortumun çıkma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer kıvrılma mevcut ise bu durum düzeltilmelidir.
  • Makineye bağlı olan muslukların açık olduğundan emin olmak gerekir. Aksi halde musluk kapalı olduğu için su gelmeyebilir.
  • Çamaşır makinelerinin dijital kısmında “CL- ON” yazıyor ise bu durum çocuk kilidinin açık olduğunu gösterir. Böylelikle kilidi kaldırmadığınız sürece çalışma imkanı olmaz.
  • Makinede kapağın tam olarak kapanmama sebebi ile temassızlık yapmasından dolayı su almama şeklinde görülebilir.

Arçelik çamaşır makinesi su almıyor gibi sorunlar her yöntemi denediğiniz halde devam ediyor ise, teknik servisi aramanız yeterlidir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56