Arçelik Elektrik Süpürge Isınınca Kapanıyor

Arçelik elektrik süpürge ısınınca kapanıyor şeklinde, pek çok insanın şikayetiyle karşı karşıya kalınabilir. Böyle durumlarla karşı karşıya kaldığınızda kendi başınıza özellikle motor konusunda bilgi sahibi değilseniz yapabilecekleriniz kısıtlıdır. Kendi başınıza bu problemi çözmeye kalktığınızda makinenizin tamiri için daha fazla masraf yapma ya da yeni bir makine satın alma durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Öncelikle makinenizin çok ısındığını fark ettiyseniz çalıştırmadan 2-3 dakika beklemeniz yararlı olabilir.

Arçelik Elektrik Süpürgesinin Isınınca Kapanması ve Sorunun Çözümü

Arçelik elektrik süpürge ısınınca kapanıyor gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız yapabileceklerinizi önceden kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Elektrik süpürgenizin ısınınca aniden durmasının sebepleri ve çözümleri şunlar olabilir:

  • Öncelikle motora aşırı yüklenip yüklenmediğinizi kontrol etmeniz gerekebilir. Genelde uzun bir süre elektrik süpürgesini çalıştırmak motorun çok fazla ısınınca durmasından kaynaklı olabilir.
  • Çok kullanım sonucunda emiş gücünün düşmesinden kaynaklı olarak ısındığında kendiliğinden kapanabilir. Motordaki toz keçesinin temizlenmesi de makinenin daha yüksek performans sağlamasında etkili olmaktadır.
  • Elektrik süpürgesinin kömürünün bitmiş olması da bu konuda sebeplerden biri olabilir. Bu nedenle profesyonel bir servis hizmeti almak daha kolay olabilir.
Tags:
444 78 56