Arçelik Fırın Altını Pişirmiyor

Kullanıcıların Arçelik marka fırınlarda en fazla şikayet ettiği konulardan biri, fırının iyi pişirmemesidir. Bu şikayetlerin büyük bir çoğunluğunun arızadan değil, kullanıcıların yanlış kullanımdan kaynaklandığının altını çizelim. Yani fırın tepsisinin yanlış şekilde koyulması, fırının ısı ayarında olması, yanlış tepsi kullanımı gibi sorunlar en yaygın sorunlardır. Eğer her şeyi doğru yaptığınızdan eminseniz o zaman bir arızadan söz edilebilir. Fakat servisi çağırmadan önce her şeyi doğru yaptığınızı kontrol etmek de fayda var.

– Fırının alt tarafının pişirmemesinin nedenlerinden biri rezistansın bozulması olabilir. Fırının içini ısıtan parçalar rezistanstır. Doğal olarak bunlar bozulduğunda, ya da geçen süreyle deforme olduğunda iyi ısıtmazlar. Bu rezistansların tamiri çoğunlukla mümkün değildir. Bu nedenle yenileriyle değiştirilir ve fırını çok daha iyi ısıtan şekilde kullanabilirsiniz.

– Bir diğer arıza nedeni de termostatın bozulmasıdır. Termostat sıcaklığı ölçerek ısıyı ona göre ayarlar. Eğer bozulduysa sıcaklığı doğru ölçemez ve yanlış derecede ısıtabilir. Termostat arızalarında fırın genelde gerektiğinden daha fazla ısıtır. Bu parçanın da tamiri mümkün olmadığından yenisi ile değiştirilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56