Arçelik Kombi 88 Hatası

Arçelik Kombi 88 Hatası

Arçelik kombi 88 hatası veriyor ise; kombide mevcut olan anakart arızası olarak görülen bir durumdur. Anakart arızası oluşması durumuna karşılık, kombilerde onarımı yapıldığı gibi değişim de söz konusu olabilmektedir. Öncelikle bu gibi arıza durumlarında belirtilen detaylara uymak gerekir. Aksi halde farklı sorunlar oluşabilmektedir.

Arçelik Kombi 88 Hatası Çözümü

Arçelik kombi 88 hatası meydana geldiğinde bu durumun asıl sebebi elektronik kart arızası olarak görülmektedir. Birçok kombide meydana gelen yaygın sebepler arasındadır. Buna benzer durumlar gelişme gösterdiğinde öncelikle arızanın kaynağından emin olmak gerekmektedir. Daha sonrasında yapılacak işlemler şu şekildedir:

  1. Cihaza 3 saniye basılı tutarak resetleme işlemi yapılır,
  2. Resetleme sonrası herhangi bir işlem yapılmaması oldukça önemlidir.

Yukarıda belirtilen işlemlerin yapılması ve haricinde herhangi bir işlem yapmamak gerekmektedir. Arçelik kombilerde yaygın görülen bu durum karşısında öncelikle hata koduna göre cihaz resetleme işlemi yapılır. Daha sonrasında cihazın çalıştırılması gerekir. Eğer herhangi bir çalışma görülmüyorsa, yakın süreçte teknik servisin aranması oldukça önemlidir. Aksi halde erken müdahale yapılmazsa daha büyük bir arıza meydana gelebilmektedir. 

Tags:
Leave a Comment
444 78 56