Arçelik Kombi E 10 Hatası

Arçelik Kombi E 10 Hatası

Arçelik kombi e 10 hatası verdiğinde, bu kaloriferlerde su kalmadığı anlamına gelmektedir. Öncelikle sistem basıncının kontrol edilmesi ve arızanın buna göre değerlendirilmesi gerekmektedir. Tavsiye edilen basınç seviyesinin 1,5 ile 2 arasında olduğu göz önünde bulundurulduğunda, kombinin basınç düzeyine göre çözüm üretilebilmektedir. Kombinin altında mekanik basınç göstergesine bakıldığında 1 derecenin altında ve 0’a yakın olduğunu görebiliriz. Genel ifade ediliş şekliyle düşük basınç arızası demektir. Bu hata koduyla karşılaşıldığında öncelikle kombiyi kapatarak işe başlanabilir.

Arçelik Kombi e 10 Hatası Verdiğinde Su Basıncı Nasıl Normale Getirilir?

Arçelik kombi e 10 hatası veriyorsa su doldurma işleminin, normal miktara gelene kadar devam etmesine dikkat edilmelidir. Bu işlem takviye vanası aracılığıyla yapılmaktadır. Kombi yeterli miktardaki suyu aldıktan sonra, kendiliğinden devreye girecektir. Basınç göstergesi olması gereken bölmeye geldiğinde hata kodu otomatik olarak silinecektir.

  • Arçelik kombiye yeterli miktarda su doldurmak istenildiğinde, kombinin altındaki tesisat borularına erişilmelidir. Plastik saplı vana bulunduğunda sol tarafa çevrilmelidir. Bu şekilde kombiye su dolmaya başlayacaktır. Su basıncı 1 ile 1,5 seviyesine geldiğinde, aynı vana sağ tarafa çevrilerek kapatılmalıdır.
  • Kombi bu işleme rağmen aynı hata kodunu gösteriyorsa, teknik servis desteği alınabilir.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56