Arçelik Kombi E82 Arızası Nasıl Çözülür?

Kombiniz çalışır durumda iken E82 arızası vermeye başlar ise kombinizde iyonizasyon arızası var demektir. Yani cihazınızda alev kaybı yaşanıyor demektir.

Arçelik Kombi E82 Arızası

Kombinizin içerisinde iyonizasyon dediğimiz bir parça vardır. Bu parça kombiniz ateşleme işlemi yaparken hemen arkasında bulunur. Şöyle ki; kombinizi istediğiniz sıcaklığa ayarladınız, çalıştırdınız fakat ekranda E82 hatası yanıp sönmeye başladı ve ekranda yüksek alev işareti gördünüz.

Ateşleme işlemi çok şiddetli yapıldığından ya da gelen gaz yetersiz gelip ateşleme işlemi yapılamadığından kombinizin iyonizasyon parçasını alevler uyaramadığından dolayı kombiniz E82 hatası verir.

Alevlerin istenilen düzeyde olması sonucu parça uyarılır ve kombiniz ısınmaya başlar. Bunun sebebi gazın geldiği borularda kırılma olabilir. Ya da kombinize bağlı olan üst tarafta bulunan beyaz boruda yırtık olabilir. Şöyle ki dışından görülen herhangi bir deformasyon olmasa bile gördüğünüz borunun içerisinde ince bir katman daha vardır. Orda yırtılma olmuş olabilir.

Bunun sonucunda alev yeteri kadar oluşmadığından ya da çok şiddetli oluşup etkileşime girmediğinden E82 arızası verir. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığında yetkili servis ile iletişime geçiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56