Arçelik OV 643 T Çalışmıyor

Arçelik OV 643 T Çalışmıyor

Arçelik OV 643 T çalışmıyor, tarzında sorunlarla elektrikli ocakların kullanımından sonra sık karşılaşılmaktadır. Ocağın çalışmamasında birçok neden olabilir. Ayrıca ocağın kapanmaması da çalışmıyor olarak düşünülebilir. Başlıca ocak çalışmamasının nedenleri;

  • Kart rölelerinin hasar görmesi
  • Elektronik karttaki devrelerde takılmalar olmasıdır.

Dolayısıyla ocağın çalışmaması, genellikle karta bağlıdır.

Arçelik OV 643 T Çalışmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Arçelik OV 643 T çalışmıyor, sorunu ile karşılaşıldığında öncelikle sigorta kapatılmalıdır. Yaklaşık bir dakika beklendikten sonra sigorta tekrar açılmalıdır. Böylelikle devrelere bağlı bir sorun varsa çözülmüş olunur.

Sorun düzelmediyse ocağın arızalanma nedeni, büyük oranla kart sorunudur. Bu durumda kartın değişmesi gerekir. Kartın değişimi, işinde uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde ocak, kullanılamaz duruma gelebilir.

Ocağın çalışmaması durumunda en güvenilir yöntem, yetkili servisten destek almaktır. Servis, durumu hemen fark eder. Kart arızasına bağlı bir durum ise güvenle kart değişimi yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, yetkili servis ile doğru iletişim kurmaktır. Bu sayede sorun kısa sürede çözülebilir ve ocak kullanılabilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56