Arçelik Fırında P Ne Demek?

Arçelik P Ne Demek? Sorusu daha önce bu markaya ait fırın kullanmayan kişilerin sık araştırdığı sorulardan bir tanesidir. P sembolü pişirme anlamına gelmektedir ve düğmesinin üzerinde birtakım işaretler bulunmaktadır. Pişireceğiniz yiyeceğe uygun olarak bu modlardan bir tanesini seçebilirsiniz.

P düğmesinde alt ve üst çizgi bir arada olduğunda yiyeceklerin hem altının hem üstünün aynı anda piştiği anlamına gelir. Kek, börek gibi yiyecekler için kullanabilirsiniz.

Arçelik Fırında P Ne Demek?

Programı alt çizgi ayarına getirdiğiniz zaman sadece alt pişme açıktır ve pizza gibi yiyeceklerinizi bu modda pişirebilirsiniz. P düğmesinde yer alan bir diğer simge ise alt ve üst çizginin ortasında pervane bulunan moddur. Bu ayarda cihazın alt ve üst pişirmenin yanı sıra fan da açıktır. Sağ alt köşesinde damla işareti olan kar tanesi ayarında ise fırın çalışmamaktadır. Donmuş yiyeceklerin çözülmesi için kullanılır.

Çok sıcak yiyecekler bu ayarda soğutulabilir. Ayrıca düğmenin üzerinde zikzak çizgili bir ayar daha bulunmaktadır. Izgara şeklinde pişirilmek istenen yiyecekler için kullanılmaktadır. Halka içinde pervane simgesi olan modda ise ısı fırının içinde eşit dağılmakta ve çoklu pişirmeler için uygundur.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56