Arçelik Süpürge Çalışmıyor

Arçelik süpürge çalışmıyor problemi özellikle ev hanımlarının yaşadığı bir problemdir. Elektrikli süpürgenizin çalışmaması birçok problemden kaynaklı olabilir. Bu nedenle öncelik olarak süpürgenizde meydana gelen hataların ne olduğunu belirleyerek bu hataların ortadan kaldırılmasını sağlayarak Arçelik süpürgenizin yeniden çalışmasını sağlayabilirsiniz. Arçelik süpürgenizin çalışması için çeşitli kontroller yaparak süpürgenizi çalıştırabilirsiniz.

Arçelik Süpürgesinin Çalışmama Durumları Nedir?

Arçelik süpürge çalışmama nedenleri birçok farklı nedenlere bağlıdır. Bu nedenler şu şekildedir;

  • Arçelik süpürgesinin çalışmama nedeni toz torbasının dolmasından kaynaklı olabilmektedir. Süpürgelerin toz torbasının dolu olması ve yabancı maddelerin torba içerisine çekilmesi süpürgenin çalışmasını engeller. Toz torbasını değiştirerek süpürgenizi yeniden çalıştırmayı deneyin.
  • Filtrelerin tıkanması süpürgenin çalışmasını engeller. Süpürgenin filtresini 15 günde bir mutlaka yıkayarak 24 saat boyunca kurutmanız gerekir. Düzenli filtre temizliği yaptıktan sonra filtreyi süpürgeye takarak tekrardan çalıştırabilirsiniz.
  • Süpürge başlığının tıkanması da performansı etkileyerek süpürgenin çalışmasını engeller. Süpürge başlarının temizliğini yaparak süpürgenizi çalıştırabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz bu işlemler neticesinde süpürgeniz çalışmıyor ise Arçelik teknik servis ekibinden yardım alarak süpürgenizi tamir ettirebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56