Arçelik Televizyon Ses Var Görüntü Yok

Sadece Arçelik değil hemen her marka televizyonlarda zaman zaman ses gelmesine rağmen görüntünün olmaması durumları söz konusu olabiliyor. Bu çoğunlukla büyük bir arıza değildir fakat uzman kişilerin müdahalesini gerektirir. Özellikle elektronikten anlamayan kişilerin müdahalesi daha büyük arıza ve maliyetlere neden olabilir. Peki, ses olmasına rağmen görüntünün olmaması durumuna sebep olan şey nedir?

– Board hatasından kaynaklanan bir sorun sesin panele iletilmesine ama görüntünün iletilmemesine neden olabilir.

– LCD ve LED TV’lerde arka ekran ışığının bozulması da ekranın gelmemesine neden olabilir. Bu daha maliyetli bir arızadır fakat profesyonel yardım aldığınızda çözülecek bir durumdur.

– İnverter devrelerinin yanması ya da inverter kartının yanması durumları da ekranın gelmemesine neden olabilir. Bu parçaların tamiri mümkün olmadığından yenisi ile değiştirilir. Kolay bulunan ve pahalı olmayan parçalar olduğu için büyük bir mali sıkıntıya sokmayacaktır.

Bazı durumlarda basit sebeplerden de görüntünün gelmemesi durumu yaşanabilir. Uydu alıcısından televizyona giden kablolarda bir sorun olması, kabloların gevşemiş ya da çıkmış olması ses akışını sağlasa da görüntü akışını sağlamayacaktır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56