Ariston Bulaşık Makinesi Yıkamaya Geçmiyor

Ariston bulaşık makinesi yıkamaya geçmiyor sorununun altında yatan nedenler aşağıdaki gibidir:

Ariston Bulaşık Makinesi Yıkamaya Geçmiyor

  • Ana yıkama motorunda meydana gelen sıkışma ile birlikte bu sorun karşınıza çıkacaktır. Teknisyen desteği almanızı tavsiye ediyoruz çünkü tek başınıza yapabileceğiniz bir müdahale söz konusu değildir.
  • Kondansatör ile ilgili herhangi bir arıza durumu da yine bu sorunu yaşamanıza sebebiyet verecektir. Değişim ya da parça onarımı ile birlikte sorunu çözmek mümkün. Ariston servis ekipleri her daim hizmet sunuyor ve taleplerinize daha profesyonel bir şekilde yanıt veriyorlar.
  • Ana motor ile ilgili sorunlarda da bu hatayı almanız mümkün. Az önce de ifade ettiğimiz gibi yapmanız gereken şey servis ekiplerini aramak ve profesyonel destek almak olacaktır. En kısa süre içerisinde sizleri ziyaret ediyor ve sorunu da çözüyorlar. Bakım hizmeti almadığınız takdirde bu tür sorunlar ile çok daha sık karşılaşacaksınız ve düzenli bakım hizmeti tavsiyemizi de bir kez daha vermiş olalım.

Sıkça Sorulan Sorular

Ariston bulaşık makinesi yıkamaya geçmiyor ne yapabilirim?

Bu durumda öncelikle makinenin elektrik bağlantısını kontrol etmeniz gerekir. Eğer elektrik bağlantısı sağlam ise, makinenin filtrelerini ve bulaşık sepetlerini temizleyerek tekrar deneyebilirsiniz. Ancak sorun devam ederse, bir teknik servis çağırmak en doğru seçenek olacaktır.

Ariston bulaşık makinesi su almıyor ne yapmalıyım?

Birçok durumda, makine su almadığı zaman, su girişindeki hortumların tıkalı olması sebep olabilir. Bu durumda hortumları kontrol ederek tıkalı bir bölüm varsa temizlemelisiniz. Ayrıca musluk bağlantısının açık olduğundan ve su basıncının yeterli olduğundan emin olmalısınız. Eğer sorun hala devam ediyorsa, bir teknik servis yardımı almanız gerekebilir.

Ariston bulaşık makinesi neden çalışmıyor?

Ariston bulaşık makinesinin çalışmaması birçok farklı sebepten kaynaklanabilir. Eğer makinenin herhangi bir ışığı yanmıyorsa, makinenin elektrik bağlantısını kontrol etmeniz gerekebilir. Eğer makine ışık veriyor ancak çalışmıyorsa, filtrelerin veya bulaşık sepetlerinin tıkalı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca makinenin kapağının tam olarak kapatılmış olduğundan emin olun. Sorunun kaynağını belirleyemediyseniz, bir teknik servis yardımı almanız gerekebilir.

Ariston bulaşık makinesi neden su boşaltmıyor?

Ariston bulaşık makinesi su boşaltmama sorunu, genellikle boşaltma hortumunun tıkalı olması nedeniyle ortaya çıkar. Hortumun tıkalı olup olmadığını kontrol edin ve eğer tıkalıysa temizleyin. Ayrıca makinenin filtrelerinin de tıkalı olabileceğini unutmayın. Bu durumda filtreleri temizleyerek sorunu çözebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse, bir teknik servis çağırmak en uygun seçenek olacaktır.

Tags:
444 78 56