Ariston Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz

Ariston çamaşır makinesi neden su almaz sorusuna yanıt vermek adına karşınızdayız. Çamaşır makineleri, düzenli bakım hizmeti almadığınız takdirde hata verebiliyor ve bir süre sonra makineleriniz kullanılmaz hale geliyor. Peki ne yapmak gerek?

  • Musluğun açık olup olmadığını kontrol edelim. Eğer kapalı ise açık konuma getirerek makinelerinizi yeniden çalıştırın. Muhtemelen sorun ortadan kalkmış olacaktır.
  • Dairede meydana gelen su kesintisi de bu arızanın en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Su kesintisi sorunu ortadan kalktığı takdirde makinelerinizi kaldığınız yerden sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.
  • Su giriş hortumunda meydana gelen yıpranma, bükülme ve benzer fiziksel hasar durumunda aynı sorunu yaşayacaksınız. Parça değişimine ihtiyacınız olduğu durumlarda tek başınıza müdahale etmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bu tür sorunlar ile karşı karşıya geldiğinizde hiç tereddüt etmeden Ariston servis ekiplerini arayabilirsiniz. Ekipler yerinde inceleme yapacak ve sorunu tespit ederek en hızlı şekilde çözüm üretecektir. En doğrusu da bu olacaktır.
Tags:
444 78 56