Beko Bulaşık Makinesinde Işıkların Yanıp Sönmesi: Nedenleri ve Çözümleri

Beko bulaşık makinesi ışıkları yanıp sönüyor ise bu sorun evde çözülmeyebilir. Işıkların yanıp sönmesi önemli uyarı demektir. Göstergede düzensiz olarak ışıklar yanıp sönüyorsa ve düğmeler de yanıt vermiyorsa, bu durumun sebebi bulaşık makinesinin elektronik dolumu ile ilgili bir sorun mevcuttur.

Beko Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Beko bulaşık makinesi ışıkları yanıp sönüyor sorununu çözmek için önce resetleme yapmak gerekmektedir. Bulaşık makinesini resetleme aşamaları şöyledir:

  • Bulaşık makinesini prizden çekin ve 15-20 dakika bekleyiniz. Böylece kontrol paneli sıfırlanır.
  • Daha sonra açma düğmesine 10 saniye kadar basılı tutunuz. Bu şekilde makine sıfırlanmış olur.

Eğer bu şekilde de makinede düzelme olmazsa, kontrol panosu bozulmuş olabilir. Kontrol panosu tamiri için, mutlaka bir uzman gerekmektedir. Çünkü kartı onarmak veya değiştirmek gerekebilir.

Sorunu anlamak için her zaman öncelikle, makinenin kullanma kılavuzuna bakmak gereklidir. Beko bulaşık makinesi ışıkları yanıp sönüyor sorununda başlat veya sıfırlama düğmesinin ışığı 60 saniye kadar yanıp sönüyorsa biraz beklenmelidir. Bekledikten sonra düzelmezse resetleme işlemi yapılmalıdır. Resetleme işlemiyle de makine düzelmez ise en kısa zamanda bir servise başvurulmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56