Beko Bulaşık Makinesi Leke Bırakıyor

Beko bulaşık makinesi leke bırakıyor ise bu yazımızdaki önerilere uyarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bulaşık makinelerinde yaşanan leke problemleri bir ustaya gerek duymadan evde sizin müdahale edebileceğiniz nitelikte bir sorundur. Bulmadıkların üzerindeki su ve kireç lekeleri birkaç müdahale sonucunda ortadan kalkacak bulaşıklar eski parlaklığına kavuşacaktır.

Beko Bulaşık Makinesi Lekelerinin Çözüm Yolları

Beko bulaşık makinesi leke bırakıyor sorununu çözmek ve makineden verim alabilmek için iyi bir bakım yapmak gerekir. Rutin olarak yapılan bakımlar ve eksikleri tamamlanması sonucunda bulaşıklarınız pırıl pırıl olacaktır. Bu şekilde hem temiz bulaşıklara sahip olacak hem de makinenizin ömrünü uzatacaksınız. Şimdi önerilen maddeleri gözden geçirerek doğru bir kullanım tarzınız olup olmadığını gözden geçirebilirsiniz. Lekesiz bulaşıklar için yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Makinenin tuzunu kontrol edip bitmiş ise doldurmak gerekir. Doldurma sırasında yüz taştı ise makineyi boş çalıştırmak bulaşıkların lekelenmesini engelleyecektir.
  • Kısa programlarda kurutma işlemi zayıf kaldığı için bulaşıklarda lekelenme olabilir. Makine bir de yoğun yıkama programıyla çalıştırılmalıdır.
  • Bulaşık makinesinin parlatıcısı kontrol edilmelidir. Parlatıcı gittiyse bulaşıklar lekeli çıkacaktır.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56