Beko Bulaşık Makinesi Yıkamaya Geçmiyor

Olağan şekilde su alma işlemini gerçekleştiren ve elektrik alan bulaşık makinelerinde çeşitli etkenlere bağlı olarak yıkama aşamasına geçiş gerçekleşmeyebilir. Beko bulaşık makinesi yıkamaya geçmiyor problemi, standart bir hususa bağlı olarak değil, birden fazla etkene bağlı olarak oluşabilir. Buna göre bulaşık makinesinin yıkama programına geçiş yapmaması;

Makinenin program aygıtından çıkan kablolarda arıza olması nedeniyle olabilir. Bu durumda kablolar kontrol edilerek, arızalı ise yenisiyle değiştirilir.

Makinenin program aygıtında arıza olabilir. Fiziki ya da yazılım odaklı olabilecek bu sorunun kontrolü uzman ekiplerce, gerekli teknik ekipmanlar ile yapılarak, arızanın onarımı sağlanır. Arıza onarılamayacak düzeyde ise yenisi ile değişim kart için uygulanır.

Bulaşık makinesi rezistansı arızalı olabilir. Temel fonksiyonu çerçevesinde aldığı suyu ısıtan makinenin rezistansındaki arızadan suyu ısıtamaması, yıkama aşamasına geçiş yapamamasına neden olur .Böyle bir durumda rezistans sökülerek, yerine orijinal yedek rezistans takılır.

Program düğmesi sıkışmış olabilir. Program düğmesinin sıkışmış olması makinenin kafa karışıklığına neden olabilir. Bu durumda yıkamaya geçemez. Bu yüzden sıkışma giderilmeli ve gerekli olması durumunda bulaşık makinesi resetleme yapılması gerekir.

Şeklinde uygulamalar sonucunda hem hızlı hem ekonomik hem de kolay bir şekilde çözülebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56