Beko Buzdolabı Alt Kısmı Buzlanma Yapıyor

Beko Buzdolabı Alt Kısmı Buzlanma Yapıyor

Beko buzdolabı alt kısmı buzlanma yapıyor sorunu genelde soğuk havanın buzdolabına eşit bir şekilde dağılmadığı durumlarda gözlenir. Bu sorunun çözümü ise çoğunlukla kolaydır. Kullanıcı olarak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Beko Buzdolabının Buzlanma Yapmaması İçin Ne Yapmak Gerekir?

Beko buzdolabı alt kısmı buzlanma yapıyor sorunu ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Çünkü çoğu insan buzdolabını gerektiği gibi kullanmamaktadır. Buzdolaplarını gereğinden fazla doldurarak soğuk havanın her yere eşit dağılması engellenmektedir. Bu durumda zamanla buzlanmaya neden olmaktadır. Bu sorunla karşılaşmamak için aşağıdaki maddeleri uygulayabilirsiniz. 

  • Yiyeceklerinizi buzdolabınızın iç duvarıyla dört parmaklık mesafe olacak şekilde yerleştirmelisiniz.
  • Buzdolabınıza yiyecekleri sıcakken koymamalısınız. Bu durum içerideki hava akışını bozar. Ayrıca diğer yiyeceklerin daha hızlı bir şekilde bozulmasına neden olur. 

Sadece bu iki maddeye dikkat ederek bile bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Bu maddelere dikkat etmenize rağmen sorununuz çözülmediyse teknik servis desteği almanızı tavsiye ederiz. 

Tags:
444 78 56